سه شنبه, تیر ۵, ۱۴۰۳

تلاش‌های امیدوارکننده برای آزادی دانشمند ایرانی

شوک: برادر مسعود سلیمانی، دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا گفت: دستگاه دیپلماسی فعالانه در حال پیگیری موضوع است و تلاش‌ها را امیدوارکننده ارزیابی می‌کنیم.

تلاش‌های امیدوارکننده برای آزادی دانشمند ایرانی

رسول سلیمانی  اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی فعالانه در حال پیگیری موضوع است و از دفتر سازمان ملل، اجلاس کشورهای اسلامی، سازمان عفو بین‌الملل و یونسکو با همسر ایشان تماس گرفته‌اند.

برادر دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا ادامه داد: وزارت امور خارجه و وزارت علوم کمک‌های مالی خوبی کردند، شاید قبل از رسانه‌ای شدن موضوع نیز پیگیری‌هایی انجام می‌شده که خانواده در جریان نبودند اما از آن‌ پس مسؤولان وزارت امور خارجه پیشرفت‌هایی که حاصل می‌شود را به خانواده اطلاع می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: دادگاهی که به دلایل نامشخص عقب می‌افتاد تاکنون سه مرتبه برگزار شده که نشان از فشار دستگاه دیپلماسی دارد و تلاش‌ها را امیدوارکننده ارزیابی می‌کنیم.

سلیمانی در پاسخ به این سؤال  مبنی بر این‌که آیا حقوق ایشان که از سمت دانشگاه قطع شده بود پرداخت می‌شود، گفت: مسؤولان دانشگاه گفتند قطع حقوق به دلیل نرسیدن به محل فرصت مطالعاتی اتفاقی قانونی است و برای ادامه پرداخت نیاز به اجازه مراجع قانونی است که با نامه وزارت امور خارجه پرداخت حقوق نیز ادامه پیدا کرد.

برادر مسعود سلیمانی عنوان کرد: مشکل مالی که برای پرداخت حق‌الوکاله در آمریکا داشتیم با کمک مسؤولان حل شد و خانواده نیز از زمانی که در جریان تلاش‌ها برای آزاد کردن وی قرارگرفته‌اند شرایط روحی بهتری دارند.

مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی و عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس بود که سال گذشته در حالی‌ که برای فرصت مطالعاتی به آمریکا رفته بود به دلایل واهی دستگیر و روانه زندان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *