سه شنبه, خرداد ۲۹, ۱۴۰۳

جنجال پیرزن روستایی در فضای مجازی / روزگار سیاه ننه مخمل رو به اتمام است+ عکس

شوک: به همت گروه جهادی سردار مدافع حرم از شهرستان باغملک «ننه مخمل» پیرزن سرگچی در دیشموک خانه دار شد.

جنجال پیرزن روستایی در فضای مجازی / روزگار سیاه ننه مخمل رو به اتمام است+ عکس

روز‌های اخیر مشکلات زندگی پیرزنی از روستای سرگچ رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را تحت تأثیر قرار داد و موتور‌های جستجوگر را به تسخیر خود درآورد.
انتشار گزارشی از این پیرزن تحت عنوان «روزگار سیاه مخمل» که سال‌هاست از نگاه مسؤولان دور مانده بود و حتی نهاد‌های حمایتی مربوطه در جریان اتفاقات زندگی‌اش نبودند و بازنشر در رسانه‌ها باعث شد چند روزی مسؤولان به تکاپو بیفتند و هر کدام به نوعی خود را مسؤول رسیدگی به مشکلات پیرزن دردمند دانستند.
عده‌ای ژست مدیریت گرفته و با حضور در سرگچ روستای دورافتاده از بخش دیشموک از منزل وی بازدید کردند و عکس یادگاری هم گرفتند تا درفضای مجازی و رسانه‌ها نشان دهند نسبت به روزگار سیاه مخمل بی‌تفاوت نیستند و حالا آستین همت بالا زده و می‌خواهند به زندگی او روشنی بخشند. در حالی که می‌شد در اولین اقدام او را به شهر منتقل و اسکان دهند.
مسؤولان وعده و وعید‌های شفاهی دادند و این حرکت آن‌ها مورد تحسین هم واقع شد؛ مدتی بعد، اما کاربران شبکه‌های اجتماعی از مسؤلان خواستند «مخمل‌های» مشابه هم شناسایی و برای آن‌ها چاره‌اندیشی شود.
«بانو مخمل» زنی که ۳۰ سال پیش به علت بیماری روماتیسم زمین‌گیر شده و تنها مونسش دختر ۴۰ ساله‌ای است که او هم از بد روزگار عقب‌مانده ذهنی است؛ چهار سال پیش شایعه فوت او مطرح و در سامانه ثبت‌احوال فوتی به ثبت رسید و به عنوان متوفی از سیستم نهاد حمایتی مربوطه هم خارج شد. سال‌هاست نه تنها از حمایت نهاد‌ها محروم بودند بلکه یارانه هم دریافت نمی‌کنند.
«مخمل نمازی» برای سیر مراحل درمان راهی بیمارستان امام خمینی دهدشت شد رئیس بیمارستان شخصا پیگیر کار‌های درمان این پیرزن شد و یک هفته به صورت ویژه و کاملا رایگان در سه بخش بستری، عفونی و جراحی تحت درمان قرار گرفت؛ و حالا با گذشت ۱۰ روز از رسانه‌ای شدن سرگذشت تلخ این بانو و در سایه هیاهوی دیگران یک گروه جهادی از شهرستان باغ ملک در استان خوزستان گره‌گشای همه مشکلات این خانواده شد.
همت جوانان گروه جهادی سردار مدافع حرم شهید محمدرضا علیخانی باعث شد در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به کاغذبازی‌های اداری مشکل مسکن که نیاز اساسی این خانواده بود رفع و «ننه مخمل» را از گرفتاری‌های معیشتی نجات داد.
گروه جهادی سردار مدافع حرم شهید محمدرضا علیخانی روستای طلاور، بخش صیدون، شهرستان باغملک نوشت: پس از ارسال کلیپی از بانویی بیمار به اسم مَخمل که اهل روستای سرگچ دیشموک بوده است و وضعیت زندگی آن توسط یکی از بستگانش توصیف شد سعی کردیم با تمام وجود تلاش خود را برای تهیه کالا‌های اساسی زندگی این خانواده قدم برداریم.
با همکاری و همدلی دوستان و همکاران برای این بانوی بیمار رنجور و مستضعف جمع آوری کمک‌ها را آغاز کرده‌ایم و با تمسک به سردار مدافع حرم شهید محمدرضا علیخانی در اندک زمان ممکن با استعانت از خداوند کالا‌های اساسی مثل یخچال فریزر، اجاق گاز، بخاری، فرش، ۲۰عدد پتو و سایر مواد غذایی، مواد شوینده و بهداشتی مهیا شد و امروز با یک دستگاه خودرو نیسان در منزلی که به همت دوستان برای ایشان اجاره کرده‌ایم تحویل دادیم.
صفا حبیبی بخشدار دیشموک گفت: از سوی این گروه جهادی یک باب منزل مسکونی در شهر دیشموک اجاره و خانواده «مخمل نمازی» در آن مستقر شدند.
بخشدار دیشموک افزود: لوازم خانگی مورد نیاز این خانواده نیز توسط گروه جهادی تأمین شده است.
وی با بیان اینکه فرزندان وی در منزل اسکان پیدا کردند، افزود: مخمل که در بیمارستان دهدشت بستری است قرار بود روز گذشته مرخص شود و برای اسکان به منزل جدید منتقل شود.
حبیبی با اشاره به معلولیت دو فرزند این خانم گفت: مدیرکل بهزیستی و رئیس بهزیستی شهرستان و مدیرکل کمیته امداد در بازدید اعلام کردند تکلیف تحت پوشش قرار گرفتن دو فرزند معلول این پیرزن مشخص و بهزیستی برای آن‌ها منزل احداث کند.
انتظار می‌رود بهزیستی وعده ساخت مسکن که حق قانونی این خانواده است را محقق کند تا خیال فرزندان معلول این پیرزن که روزگار سیاهی را پشت سر گذاشته‌اند از آینده آسوده شود؛ و امید است «ننه مخمل» باعث شده باشد مشکلات روستای سرگچ از چشم مسؤولان دور نماند؛ رسیدگی به جاده سرگچ که راه تردد را برای ساکنان این روستا سخت کرده است و حتما در بازدید فرماندار و دیگر مسؤولان هم به چشم آمده است ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *