سه شنبه, تیر ۵, ۱۴۰۳

شاکی خصوصی کارخانه دار سرشناس یزدی را به زندان انداخت!

شوک: یک فعال اقتصادی در یزد به واسطه حُکم قطعی به لحاظ شاکی خصوصی، دستگیر و روانه زندان شد.

رسوایی کارخانه دار سرشناس یزدی / او را به زندان انداختند!

علی اکبر شمس دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: فرد دستگیر شده که مالک یکی از کارخانه‌های کاشی استان می‌باشد، دارای معوقات کارگری بسیاری است و فرار مالیاتی را در پرونده دارد و به تأمین اجتماعی و سیستم بانکی نیز بدهی‌های کلانی دارد.
وی اظهار داشت: زندانی شدن این فرد اکنون تنها به اتهام جرم قبلی می‌باشد که دارای شاکی خصوصی بوده و حکم قطعی و لازم الاجرا گردید و برای سایر جرائم ذکر شده، پرونده در مرحله تحقیق و بازپرسی است و ظرف چند روز آینده تفهیم اتهام خواهد شد.
وی به ارائه مهلت‌های فراوان به این فرد در مراحل مختلف اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی در سنوات اخیر و بار‌ها به این فرد جهت سامان دهی مشکلات مالی و مالیاتی مهلت داده و تلاش کرده است تا مسئله به صورتی حل و فصل گردد که به اصل کار تولیدی و اقتصادی این فرد آسیبی وارد نگردد.
شمس اشاره کرد: نامبرده علی رغم داشتن محکومیت‌های مختلف از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی محکومیت‌ها به گونه‌ای سمت و سو گرفت تا به خط تولید و اصل فرایند کار اقتصادی لطمه‌ای وارد نگردد، اما با وجود همه این حمایت‌ها و مهلت‌هایی که داده شد، متاسفانه این شخص نسبت به حل مشکلات مالی مجموعه خود اعم از بدهی‌های بانکی و مالیاتی، بدهی به تأمین اجتماعی و حتی معوقات کارگری خود اقدام مؤثری صورت نداد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد، تصریح کرد: از آنجا که مماشات با اینگونه افراد باعث تجری و الگو گرفتن دیگران در قانون گریزی می‌گردد، بعد از سال‌ها ارفاق و مهلت دادن به این فرد، این متهم اقتصادی دستگیر و روانه زندان شد تا جرائمی همچون فرار مالیاتی، ارائه اسناد مخدوش برای ضمانت اخذ تسهیلات بانکی، بدهی‌های سنگین بانکی و همچنین اخلال در نظام اقتصادی را نیز که در پرونده دارد، تعیین تکلیف شده و در دادگاه صالحه مورد رسیدگی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *