سه شنبه, خرداد ۲۹, ۱۴۰۳

جراحی قلب باز برای نخستین بار در پارکینگ اتومبیل !+عکس

شوک: استرالیا اتاق عمل متحرکی به نام Laminar Flow Operating Theatre را از ایالات متحده آمریکا وارد کرده و آن را در گاراژ خودروهای بیمارستان «آلفرد» قرار داده است. این اقدام پس از آن صورت گرفت که طوفان اتاق عمل اصلی بیمارستان آلفرد را به تعطیلی کشاند.

جراحی قلب باز برای نخستین بار در پارکینگ اتومبیل !+عکس

به گزارش رکنا ، برای نخستین بار جراحان بیمارستان ملبورن، جراحی قلب باز را در اتاق عمل متحرک و قابل جابجایی داخل یک گاراژ خودروها انجام دادند.
استرالیا اتاق عمل متحرکی به نام Laminar Flow Operating Theatre را از ایالات متحده آمریکا وارد کرده و آن را در گاراژ خودروهای بیمارستان «آلفرد» قرار داده است. این اقدام پس از آن صورت گرفت که طوفان اتاق عمل اصلی بیمارستان آلفرد را به تعطیلی کشاند.
بنا به گزارش شبکه ۹ استرالیا، پروفسور «پل مایلز»مدیر بخش بیهوشی، این راه حل را خلاقانه توصیف و اشاره کرد که بیمارستان آلفرد، نخستین بیمارستان جهان است که از اتاق عمل قابل جابجایی برای انجام جراحی قلب باز استفاده می کند.
او گفت: اگر این اتاق را نداشتیم مجبور می شدیم تا جراحی های اورژانسی و ضروری را برای چند روز یا چند هفته به تأخیر بیندازیم.
اتاق عمل قابل جابجایی یک اتاق منحصر به فرد در استرالیا به شمار می رود و در اصل برای استفاده در میدان های جنگ طراحی شده است.
پس از آزمایش های ایمنی دقیق، جراحان روزانه عمل جراحی باز قلب را در اتاق عملی که در گاراژ مونتاژ کرده اند انجام می دهند.
پروفسور «کومو دیتال» گفت: اتاق از خارج شبیه صندوق فلزی عجیب و غریب به نظر می رسد، اما از داخل یک محیط استریلیزه و مجهز به لوازم جراحی برای انجام پیچیده ترین جراحی ها مانند عمل قلب باز است.

245613_928

245612_889

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *