چهارشنبه, آبان ۲۹, ۱۳۹۸

ماجرای قاچاق کودکان از افغانستان به تهران+ جزییات

شوک: استاندار تهران جزئیات شناسایی باند قاچاق کودک از افغانستان به تهران را در نشست شواری برنامه ریزی و توسعه استان تهران تشریح کرد.

جزییات قاچاق کودکان از افغانستان به تهران / استاندار تهران فاش کرد + جزییات

استاندار تهران می گوید طی هفت ماه گذشته در خلال روند جمع‌آوری کودکان خیابانی مشخص شد که قاچاق کودکان از کابل و هرات (افغانستان) به تهران برنامه‌ریزی می‌شود.

انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران افزود: از میان بیش از ۲۴۰ کودک جمع‌آوری شده از سطح پایتخت طی یک ماه گذشته ۸۰ درصد آنان از اتباع بودند.

وی حضور اتباع را یکی از چالش‌های امنیتی و سیاسی جدی در این استان اعلام کرد و یادآورشد: اکنون بر اساس آخرین سرشماری‌ها ۵۵۰ هزار نفر تبعه دارای مجوز و ۲ برابر این رقم به صورت غیرمجاز در استان تهران حضور دارند که خود می‌تواند یک تهدید امنیتی به دنبال داشته باشد.

محسنی بندپی اظهارداشت: ۱۲ سال نماینده مجلس بودم و هیچ اطلاعاتی از محرومیت و میزان توسعه نیافتگی استان تهران نداشتم تا زمانی که مسئولیت استانداری آن را برعهده گرفتم و از نزدیک با شاخص‌ها و آمارها مشاهده کردم که پس از سیستان و بلوچستان دومین استان محروم کشور است.

استاندار تهران اضافه کرد: فکر نمی‌کردم استان تهران حتی در حوزه سلامت نیز تا این میزان محرومیت داشته باشد تا آنجاکه سرانه تخت‌های بیمارستانی آن در شهرستان‌ها به ۰.۶ و در پایتخت به ۰.۸ به ازای هر یک هزار نفر برسد.

وی ضمن اشاره به شاخص‌های محرومیت این استان در بخش‌های مختلف آموزشی، درمانی، سرانه‌های بهداشتی و خدماتی و بازگشت ۲.۵ درصدی از درآمدهای ۵۴ هزار میلیارد تومانی آن استان، خواستار ایجاد تغییر اساسی در نگاه به این استان شد.

محسنی‌بندپی خاطرنشان کرد: میانگین برداشت محصولات کشاورزی در استان تهران ۳۰ تن در هکتار و در کشور ۱۰ تن در هکتار است.

استاندار تهران ادامه داد: در زمینه دریافت مالیات، اداره کل امور مالیاتی استان تهران رتبه نخست کل کشور را دارد.

وی اعلام کرد: در حوزه فناوری برای نخستین بار در کشور سامانه اعلام هشدار به مناطق در معرض سیل راه‌اندازی شد و به این طریق مردم از احتمال مواجهه با خطر و سیلاب مطلع می‌شدند.

محسنی‌بندپی با بیان اینکه مدیران استان تهران با وجود همه تنگناهای موجود در زمره موفق‌ترین مدیران کشور محسوب می‌شوند تاکید کرد: به مدیران استان تهران دستور دادم از برگزاری هرگونه همایش و برنامه‌ای که مشمول هزینه‌های غیرمتعارف از بیت‌المال است خودداری کنند.

استاندار تهران با بیان اینکه امروز فرصت آزمون و خطا در این استان نداریم و باید براساس نقشه راه و اسناد توسعه‌ای حرکت کنیم، گفت: باید میزان تخصیص اعتبار به این استان به صورت فصلی یا حداکثر ۶ ماهه باشد تا بتوان متناسب با دریافت درآمدهای مالیاتی و تخصیص سهم استانی برای اجرای برنامه‌های تدوین شده اقدام کرد.

وی افزود: میزان بازگشت درآمدهای این استان ۲.۵ درصد است در حالی که این رقم برای استان قبلی به ۱۵.۵ درصد می‌رسد.

به گفت محسنی‌بندپی کانون‌های انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام (ره) شناسایی شده و برای ارائه تسهیلات به منظور به روز شدن سیستم فاضلاب واحدهای صنعتی مستقر در این مسیر نیازمند تخصیص اعتبارات هستیم.

در این نشست که با حضور معاون هماهنگی و اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، مدیران استان تهران نارسایی‌های استان را مطرح کردند و خواستار تخصیص بودجه بیشتر برای حل مشکلات شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی

شبکه‌های اجتماعی

ورورد به تلگرام


ورورد به اینستاگرام

سرویس‌ها